بهترین مواد غذایی برای مقابله با بیماری دیابت

برای اینکه با مریضی دیابت رویارویی کنید می‌توانید اول از مواد خوراکی شروع کنید و پیشنهاد هاي زیر را عملی کنید تا از این مریضی دور باشید. برخی از مواد خوراکی دارای خصوصیت هاي خاصی میباشند که میتوانند از بروز برخی مریضی ها پیشگیري کنند. در این مطلب تعدادی از خوراکی هایي که قادر به پیشگیری از بروز دیابت میباشند, معرفی میشود و در مورد نحوه بهره گیری از آنها توضیح داده خواهدشد.

فلفل تند

پژوهشگران در مطالعات خود دریافته اند که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و مریضی هاي قلبی و عروقی که مهمترین عوامل مرگ و میر در کشورهای در حال گسترش میباشند, خوب و کارساز هست. هم‌چنین می‌گویند; این احتمال وجود دارد که در آینده فلفل جایگزین آسپرین یا همراه با آسپرین بعنوان دارویی برای پیشگیری و درمان مریضی هاي قلبی و عروقی بهره گیری شود «آسپرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد که باعث خونریزی معده میشود».

بادام

متخصصان تغذیه پافشاری دارند; کسانی که نتایج آزمایش انسولین آنها در حد نرمال نیست و در معرض خطر ابتلا به دیابت میباشند, میتوانند با اضافه کردن بادام به رژیم خوراکی خود, از بروز دیابت پیشگیری کنند.

قهوه

پژوهشگران ایتالیایی در بررسی خود نشان دادند که نوشیدن یک فنجان قهوه پس از ناهار میتواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. هم‌چنین تحقیقات متعدد تایید میکنند که مصرف مداوم قهوه معمولی یا بدون کافئین می‌تواند موجب کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 شود; اما تا به حال خاطر آن مشخص نشده هست! کافئین یکی از موثرترین ترکیبات ضد دیابت موجود در قهوه هست.

آب لیمو و چای سبز

شواهد پیشین نشان می‌دهد که مواد سودمند درون چای سبز در پیشگیری از مریضی هاي قلبی, سرطان و دیابت تاثیر به سزایی دارد. موارد اخیر حاکی از آن هست که با چکاندن آب لیموترش درون چای سبز یا نوشیدن آب مرکبات بی درنگ پس از مصرف چای سبز, تاثیر این نوع چای را دست کم سه برابر می‌کند.

به قول محققان ویتامین C موجود در آب لیمو و مرکبات, موجب خارج شدن هرچه اکثر مواد سودمند آنتی اکسیدان از برگ هاي چای سبز میشود.

اسفناج و کلم

پژوهشگران در یک بررسی مشخص کردند به طور کلی مصرف چندان میوه و سبزی در کاهش خطر بروز دیابت تاثیری ندارد; اما بهره گیری از گل کلم و کلم بروکلی موجب کاهش خطر دیابت میشود. خاطر تاثیر مثبت این سبریجات هنوز مشخص نشده هست; اما برخی محققان میزان بالای آنتی اکسیدان و گروهی دیگر منیزیم این سبزی ها را کارساز می‌دانند.

سایر مواد خوراکی

آرتیشو «کنگر», کاسنی, شنبلیله, پیاز, لیمو, محصولات سویا, برنج قهوه اي, جو و لوبیا از خوراکی هایي میباشند که میتوانند در پیشگیری از ابتلا به دیابت کارساز باشند.