تورم بعد از جراحی بینی

تورم بعد از جراحی بینی : در طی جراحی بینی ، از تکنیک های متفاوتی چون استئوتومی استفاده می شود. استئوتومی تکنیکی است که منجربه فرم دهی بهتر بینی می شود و همین امر باعث تورم و کبودی بعد از رینوپلاستی نیز می شود. ( جراح بینی شیراز )

در نتیجه تورم و کبودی بعد از جراحی زیبایی بینی جای نگرانی ندارد و امری طبیعی است که به مرور زمان و بر اثر رعایت نکات مراقبتی از بین می رود.
جراح بینی نکاتی را برای کاهش تورم بینی ذکر می کند که بیماران باید در طی دوران نقاهت آن ها را رعایت کنند مانند:

عدم انجام فعالیت های جنسی در ۳ الی ۴ هفته اول.
عدم کشیدن سیگار و دخانیات حداقل تا ۲ ماه.
عدم مصرف نوشیدنی های الکلی حداقل تا ۲ ماه.
عدم انجام فعالیت های وزشی حداقل تا ۲ ماه.
پرهیز از جابه جایی وسایل سنگین حداقل تا ۱ ماه.

در اصل هر گونه فعالیتی که منجربه افزایش ضربان قلب و هیجان بیمار شود بر روی تورم بینی نتیجه منفی دارد و بیماران باید از فعالیت های هیجانی در ماه های اولیه پرهیز کنند.

همچنین دخانیات و مشروبات الکلی، خونرسانی را ضعیف می کنند و این امر نیز کاهش تورم را به تعویق می اندازد.

مواد غذایی برای کاهش ورم بینی

برای تسریع ورم بینی نیاز است که بیمار مصرف نمک را به حداقل برساند و از آب میوه های تازه استفاده کند.

برخی از جراحان بینی مصرف آب کرفس و آب آناناس را برای تورم بینی توصیه می کنند ولی مصرف این دو نوشیدنی جزو الزامات نیست و بدون نوشیدن آب آناناس نیز ورم بینی به مرور زمان کاهش می یابد.

در نتیجه تغذیه غذایی خاصی برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی وجود ندارد و بیماران با استفاده از رژیم غذایی مناسب و مغذی می توانند به بهبود سریع تر بینی و کاهش تورم کمک نمایند.
آمپول کاهش ورم بینی

تزریق آمپول کورتن نیز یکی دیگر از راهکارهای کاهش ورم بینی است که در فواصل زمانی مناسب با توجه به صلاح پزشک، انجام می شود.

تورم بینی برای بهبود نیاز به زمان دارد و بیماران در طی دوران نقاهت ، نباید تصمیم گیری در مورد نتیجه رینوپلاستی داشته باشند زیرا ورم بینی مانع از نشان دادن نتیجه نهایی عمل جراحی بینی می شود.

به طور معمول تورم کامل بینی بعد از گذشت ۶ ماه از بین می رود ولی وجود تورم بینی تا ۱ سال نیز طبیعی است و متقاضیان نباید نگرانی بابت ورم بینی داشته باشند.

با رعایت نکات مراقبتی که جراح بینی توصیه می کند به کاهش ورم بینی کمک می کنید و می توانید هرچه زودتر نتیجه نهایی را مشاهده نمایید در نتیجه به توصیه های جراح بینی گوش فرا دهید.