24 مارس 2020
مارس 24, 2020

جراحی گوش

0 دیدگاه

جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی ( Otoplasty ) به منظور اصلاح دفرمیتی یا بدشکلی های گوش انجام می شود. اکثر ناهنجاری های گوش مادرزادی هستند و طیف وسیعی از مشکلات گوش را در بر می گیرد که از عدم تشکیل گوش تا نقص در تشکیل نواحی مختلف گوش و یا بالعکس ، تشکیل گوشهای بزر گتر از معمول و یا به اصطلاح گوش برجسته ، می باشند. ( فوق تخصص پلاستیک )

قبل از اقدام به انجام عمل اتوپلاستی می بایست با فوق تخصص پلاستیک جهت درمان مناسب مشورت کنید تا برای رسیدن به بهترین راه حل ممکن برای رسیدن به فرم و شکل مناسب گوش آگاهی پیدا کنید. عمل جراحی اتوپلاستی در عین حال که ممکن است در بعضی موارد ساده به نظر برسد ولی در واقع نیاز به آنالیز دقیق دفرمیتی برای رسیدن به نتایج برتر زیبایی دارد.

جراحی گوش
کاندیدای مناسب جراحی زیبایی گوش

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و به وجود آمدن تکنیک ها و روش های نوین در زمینه زیبایی ، نگرانی های مراجعین به جهت مشکلات ظاهری رو به کاهش است. جراحی اتوپلاستی در مراجعین زیبایی اغلب به علت گوش های برجسته می باشد.

برجستگی گوش این افراد اغلب نامتقارن است ولی به طور کلی گوش های برجسته هر یک خصوصیات مختص به خود را دارند و اصلاح آنها بسته به محل دفرمیتی و یا بدشکلی متفاوت است و درمان خاص خود را می طلبد.

مراجعینی که برای نواقص مادرزادی مربوط به عدم تشکیل کامل یا ناقص گوش مراجعه می کنند اغلب در سنین کودکی می باشند و درمان نواقص مادرزادی گوش آنها طی مراحل و جراحی های متعدد انجام می شود.

سایر مشکلات گوش ممکن است در اثر آسیب های تروماتیک ایجاد شده باشد که طیف متنوعی از مشکلات از جمله پارگی گوش در تصادفات یا گوش هایی که در اثر ورزش های سخت همچون گوش های کشتی گیران ضخیم و بی شکل می شوند ( در ادامه توضیح داده خواهد شد) تا گوش هایی که به علت استفاده از گوشواره های سنگین دچار بد شکلی نرمه گوش می شوند را در بر می گیرد.
مزایای جراحی گوش

بسیاری از کسانی که دچار نواقص ظاهری هستند اغلب حس خجالت زدگی داشته و نمی توانند مانند یک فرد عادی در بین عموم ظاهر شوند، از این رو ممکن است منزوی و گوشه گیر شوند.

در این میان عمل جراحی زیبایی گوش با اصلاح و رفع ایرادات گوش و با بالا بردن اعتماد به نفس افراد، زمینه حضور فعال تر آنها در جامعه را فراهم می کند.
جراحی گوش شکسته ( گوش گل کلمی )

مسلما تاکنون شنیده اید که لاله گوش اغلب کشتی گیرها شکسته است. این امر در اثر سایش گوش با زمین کشتی و ایجاد خونریزی زیر پوست لاله گوش بروز می کند و اگر طی مدت زمان کوتاه – که هنوز مایع تجمیع شده زیر پوست به راحتی قابل تخلیه است- خارج نشود ، گوش به مرور زمان تغییر شکل داده و با ایجاد بافت سفت و فیبروز، دچار تغییراتی می شود که در اصطلاح به آن گوش گل کلمی می گویند. رفع این عارضه به کمک جراحی زیبایی گوش امکان پذیر می باشد.
هزینه عمل زیبایی گوش

برای اطلاع از هزینه جراحی اتوپلاستی ابتدا می بایست جلسه مشاوره با جراح خود داشته باشید و پس از بررسی و معاینات لازم توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک ، هزینه عمل جراحی گوش با شما در میان گذاشته خواهد شد.