خریدن یا نخریدن مواد غذایی ارگانیک

در گذشته، موادغذایی ارگانیک تنها در فروشگاه‌های خاصی در دسترس بود، و برای مشتریانی به بازار عرضه می‌شد که راضی بودند برای خرید مواد غذایی طبیعی محیط زیست پسند بهای بیشتری بپردازند. امروزه، این نوع مواد غذایی در اکثر خواربارفروشی‌ها در دسترس است.

افرادی که مواد غذایی ارگانیک می‌خرند می‌خواهند تضمین کنند تولید مواد غذایی به کره زمین آسیب نمی‌رساند، و یا به دنبال مواد غذایی هستند که بی‌خطرتر، خالص‌تر، و طبیعی‌تر می‌باشد. اما آیا مواد غذایی ارگانیک این ارزش را دارد که برای خرید آن هزینه بیشتری را پرداخت نمود؟

هلوی ارگانیک خریداری شود
استفاده از مواد غذایی ارگانیک برای مردم و برای کره زمین مفید است، اما اگر همواره نتوان از عهده خرید مواد غذایی ارگانیک برآمد (زیرا ممکن است قیمت مواد غذایی ارگانیک 50 تا 100 درصد بیشتر از قیمت مواد غذایی غیر ارگانیک باشد)، کارشناسان توصیه می‌کنند افراد بیشتر پولی که برای خرید مواد غذایی ارگانیک پرداخت می‌کنند را صرف خرید آن محصولات زراعی ( مخصوصاً میوه و سبزیجات تازه به‌جای غلات و قوت یا دیگر مواد غذایی دائم) و آن مواد غذایی نمایند که آنها را بیشتر از همه مصرف می‌کنند. محققین توصیه می‌کنند آن میوه و سبریجات ارگانیکی، مانند هلو، خریداری شود که بیشتر از همه مستعد دارا بودن بقایای آفت‌کش‌ها می‌باشند.

سیب ارگانیک خریداری شود
سیب از منابع خوب فیبر غذایی است، مخصوصاً اگر آن را با پوست بخورند. پوست سیب دارای مواد شیمیایی گیاهی مفیدی است که ممکن است خطر سرطان و بیماری قلبی را کاهش دهد. اما پوست سیب جایی است که بیشترین مقدار آفت‌کش‌ها در آن تجمع می‌یابد. بنابراین خریدن سیب ارگانیک استفاده مناسب از پولی است که شخص برای خرید مواد غذایی ارگانیک در نظر می‌گیرد. اگر نتوان از عهده خرید سیب ارگانیک برآمد، با استفاده از سیم ظرفشویی در شستن سیب زیر آب روان هم می‌توان بقایای مواد آفت کش موجود در پوست سیب را کاهش داد.

فلفل شیرین ارگانیک خریداری شود
فلفل شیرین از سبزیجاتی است که بالاترین میزان بقایای آفت‌کش‌ها را دارا می‌باشد، اما کسی ادعا نمی‌کند مواد غذایی ارگانیک سالم‌تر، مفیدتر، یا مغذی‌تر از مواد غذایی سنتی (غیر ارگانیک) می‌باشند. در مورد میزان مصرف بی‌خطرآفت‌کش‌ها در تولید و فرآوری مواد غذایی، و در ارتباط با بقایای مجاز آفت‌کش‌ها در مواد غذایی، حدودی تعیین شده است.

گرچه فرض بر این است که برخی از سطوح مصرف آفت‌کش‌ها بی خطر می‌باشد، مواد شیمیایی مصرفی سمی هستند. چون امکان دارد دستگاه ایمنی کودکان کاملاً تکامل نیافته باشد، ممکن است مصرف برخی از آفت‌کش‌ها برای کودکان، در مقایسه با افراد بالغ، خطر بیشتری ایجاد نماید.

کرفس ارگانیک خریداری شود
کرفس یکی از سبزیجات مفید و کم کالری است که دارای مقدار کمی‌ویتامین‌های A، C، K، فولات، پتاسیم، و منگنز می‌باشد و هر ساقه بزرگ آن تنها حاوی 10 کالری است. خواه کرفس ارگانیک و خواه کرفس غیرارگانیک خریداری شود، خریدار می‌تواند با شستن کامل ساقه‌ها زیر آب روانی که به شدت جریان دارد در کاهش دادن بقایای آفت‌کش‌ها و خاک و باکتری موجود روی ساقه‌های کرفس سهمی داشته باشد. در شستن کرفس نباید از صابون استفاده شود.

شلیل ارگانیک خریداری شود
این میوه پرآب سرشار از ویتامین‌های A و C، و نیاسین و پتاسیم است. یک عدد شلیل که اندازه آن متوسط باشد، 65 کالری دارد. با استفاده از سیم ظرفشویی در شستن شلیل، یا با کندن پوست آن، می‌توان بقایای موجود آفت‌کش‌ها را کاهش داد.

توت فرنگی و گیلاس ارگانیک خریداری شود
توت فرنگی و گیلاس از منابع عالی ویتامین C هستند. و گرچه خریدن توت‌فرنگی و گیلاس ارگانیک امکان دارد بخش زیادی از پولی را ببلعد که برای خریدن مواد غذایی ارگانیک کنار گذاشته شده است، شاید بهتر باشد خریدن توت فرنگی و گیلاسی که در محل تولید می‌شود هم در نظر گرفته شود. مواد غذایی که در محل تولید می‌شود معمولاً تازه‌تر است و، در مقایسه با محصولات زراعی که آنها را با وسایل نقلیه مصرف‌کننده انرژی از یک طرف کشور به طرف دیگر حمل می‌کنند، نسبت به محیط زیست مهربان‌تر است.

گلابی ارگانیک خریداری شود
بعد از سیب، گلابی یکی از پرطرفدارترین میوه ها است. یک عدد گلابی دارای اندازه متوسط حاوی 103 کالری می‌باشد و منبع خوبی برای ویتامین C و فیبر غذایی است (که این مواد باعث پیشبرد سلامتی مردم می‌شوند). اما بقایای آفت‌کش‌ها روی گلابی بیشتر از بسیاری از میوه‌های دیگر است. محققان بقایای تقریباً 30 آفت‌کش مختلف را روی گلابی پیدا کرده‌اند. استفاده از سیم ظرفشویی در شستن پوست گلابی فکر خوبی برای کاهش دادن بقایای آفت‌کش‌ها و باکتری می‌باشد (حتی برای گلابی ارگانیک) .