17 مارس 2020
مارس 17, 2020

فواید شنا در بارداری

0 دیدگاه

فواید شنا در بارداری

بارداری تجربه‌ی است که زندگی‌تان را از بسیاری از جهات تغییر می‌دهد. برای اطمینان از سلامت کودکتان شاید بخواهید هر کار ممکن را انجام دهید. برای مثال، از کارهای که زنان باردار برای سلامتی کودکشان انجام می‌دهند.

تغذیه سالم و خوردن غذاهای مغذی و ورزش هست، حتی اگر حوصله‌ی انجام این کارها را نداشته باشند. اگر به شنا و آب علاقه‌ی زیادی دارید شاید نگران این مسئله باشید که نکند شنا برای بارداری‌تان مضر باشد.

ممکن است سؤالات زیادی در باره‌ی شنا در دوره‌ی بارداری‌تان داشته باشید. آیا شنا برای کودکم مضر است؟ آیا شنا عوارضی را به دنبال دارد؟ و از این قبیل سؤالات. فهمیدن تأثیرات شنا روی بدنتان در دوره‌ی بارداری به شما کمک می‌کند تا یک انتخاب منطقی داشته باشید.

شنا در دوره‌ی بارداری
برخلاف همه‌ی افسانه‌ها و تصورات غلطی که وجود دارد، شنا در دوره‌ی بارداری کاملاً بی‌خطر است. هیچ خطری در رابطه با سلامتی شما و کودک به دنیا نیامده ی تان ندارد. تا زمانی که به‌درستی شنا می‌کنید و همچنین اقدامات احتیاطی را در نظر دارید، هیچ خطر شما و کودکتان را تهدید نمی‌کند. همچنین به شما توصیه خواهیم کرد که قبل از اقدام برای شنا در دوره‌ی بارداری‌تان پزشک تان را در جریان بگذارید. جالب است بدانید بدن هر زنی در دوره‌ی بارداری واکنش متفاوتی از خود نشان می‌دهد و پزشک شما وضعیت شما را بهتر می‌داند.

باور اشتباه و شایع در مورد شنا در باداری
اغلب تصور می‌شود که آب کلر در استخرهای شنا تأثیر منفی روی سلامت کودکتان دارد و این ادعا حقیقت ندارد. در واقع اکثر استخرهای شنا حاوی مقادیر کنترل شده‌ی از عوامل پاک کننده هستند و به همین دلیل شنا در آن‌ها کاملاً بی‌خطر است.

در صورتی که بارداری سالم و بدون هیچ عارضه‌ی دارید، شنا هیچ خطری ندارد. در حقیقت، فواید سلامتی بسیاری برای شما و کودکتان دارد.

فواید شنا در بارداری
– شنا در دوره‌ی بارداری به طرز حیرت آوری اثرات مفیدی برای شما و کودکتان دارد.

– شنا در دوره‌ی بارداری باعث بهبود خواب می‌شود، مخصوصاً برای زنانی که در مراحل مختلف بارداری از مشکلات بی‌خوابی رنج می‌برند.

– شنا مؤثرترین راه برای سوزاندن کالری‌ها و فعال نگه داشتن بدنتان در طول بارداری هست.

– شنا ضعف و خستگی را از بین می‌برد و باعث نشاط تان می‌شود.

– به‌عنوان یک ورزش در طول بارداری، شنا می‌تواند باعث استقامت و قدرت ماهیچه‌های تان شود.

– تصور می‌شود شنای منظم التهاب و تجمع مایع را در بدنتان کاهش می‌دهد.

– بهبود گردش خون و عملکرد بهتر قلب و ریه از فواید دیگری شنا در دوره‌ی بارداری به‌حساب می‌آیند.

– اگر در مدیریت تغییرات بدنتان در دوره‌ی بارداری مشکل دارید، شنا در مدیریت بهتر این مسئله می‌تواند به شما کمک کند.

– بسیاری از ناراحتی‌ها و دردها در دوره‌ی بارداری با شنا به بهترین وجه قابل مدیریت هست.

– در صورتی که قبل از بارداری‌تان یک شناگر بوده‌اید، هیچ گونه مشکلی نباید با شنا در دوره‌ی بارداری‌تان داشته باشید.