03 آگوست 2020
آگوست 3, 2020

لیفت سینه

0 دیدگاه

لیفت سینه

در جراحی لیفت سینه به منظور بالا کشیدن سینه ها، برش هایی برای برداشتن پوست اضافی و محکم کردن بافت پیرامون آن ایجاد می شود. در ادامه در رابطه با نحوه انجام لیفت و پروتز سینه توضیحاتی داده خواهد شد: ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

چگونگی انجام عمل جراحی لیفت

جراحی بالا کشیدن سینه به سه روش مختلف قابل انجام است که جراح بعد از بررسی های لازم و میزان افتادگی یکی از این 3 روش را انتخاب می کند.

لیفت دوناتی شکل

لیفت دوناتی شکل بهترین انتخاب برای رفع افتادگی های جزئی و عدم تقارن های اندک می باشد. در این تکنیک جراح در اطراف هاله سینه برشی به شکل دونات به منظور خارج کردن بافت اضافی ایجاد می نماید و با استفاده از این تکنیک جای برش به هیچ عنوان جلب توجه نمی کند.

لیفت آب نباتی شکل

در تکنیک لیفت آب نباتی شکل که به لیفت عمودی نیز معروف است، از چین سینه رو به بالا و به سمت محیط اطراف هاله سینه برشی آب نباتی شکل ایجاد می شود.

لیفت لنگری شکل

در صورتی که افتادگی سینه بسیار شدید باشد از تکنیک لیفت لنگری استفاده می شود که نسبت به تکنیک های دیگر تهاجمی تر می باشد. در این تکنیک برای بالا کشیدن سینه ها از میزان برش بیشتری استفاده می شود به گونه ای که علاوه بر برشی که در لیفت آب نباتی شکل استفاده می شود، برش دیگری در چین سینه بصورت افقی نیز ایجاد خواهد شد.

کسانی که بیشترین بهره را از جراحی لیفت می برند، برخی از ویژگی های فیزیکی زیر را دارند:

نوک سینه هایی که به سمت پایین می آیند: وزن بافت سینه باعث می شود که پوست کشیده شود. زمانی که این اتفاق می افتد، بیشتر سینه ها مسطح، افتاده و یا مچاله به نظرمی‌آیند. جراحی لیفت این موارد را در سینه ها  برطرف خواهد کرد، بنابراین نوک سینه به سمت بالا میرود.

نوک سینه ها / منحنی که در زیر سینه قرار می گیرند: زمانی که جراحان پلاستیک، زنان را به عنوان کاندیداهای بالقوه جراحی سینه بررسی میکنند، یکی از مهم ترین مواردی که آنها مورد ارزیابی قرار میدهند ، موقعیت نوک سینه در ارتباط با چروکیدن زیر سینه می باشد.

عمل لیفت چه عوارضی دارد؟

سینه های نامتقارن : مستوپکسی هم بافت سینه را تغییر می دهد و هم آنها را سفت میکند در نتیجه، جراحی لیفت می تواند عدم تقارن موجود در سینه ها را برطرف نماید و آنها را به حالت متقارن متمایل گردانده و به حالت طبیعی میرساند. دقت داشته باشید که متقارن سازی کامل برای تقریبا همه ی زنان از نوع سینه نامتقارن می باشد.

یک حرکت ساده که می توانید در خانه انجام دهید تا مطمئن شوید جراحی لیفت ممکن است برای شما جراحی مناسبی باشد، این است که یک مداد را زیر سینه خود به حالت افقی قرار دهید. اگر مداد زیر سینه شما بماند، این نشان می دهد که شما می توانید از جراحی لیفت استفاده کنید.

مناسب ترین کاندیداهای جراحی لیفت کسانی هستند که:

دارای وزن پایدار بوده و از لحاظ جسمی سالم باشند.

پوست نرمالی داشته باشند. پوست سالم و ملایم احتمال دارد که سینه ها را در موقعیت جدید خود بعد از جراحی لیفت   نگه دارد.

انتظارات واقع بینانه در رابطه با عمل جراحی لیفت و نتایج آن داشته باشد.

در انجام جراحی لیفت، مهمتر از همه، تصمیم بسیار شخصی است که باید در صورتی انجام شود که تنها یک انتخاب داشته باشید و به اعتقاد شما این امر به شما کمک خواهد کرد که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید.

مراقبت پس از عمل لیفت
روز جراحی لیفت

همراه بودن یک فرد در کنار بیمار بسیار ضروری می باشد زیرا بیمار برای راه رفتن نیاز به یک فردی دارد تا کمکش کند. بیمار پس از ترخیص در روز های اولیه باید در منزل استراحت کافی داشته باشد. قرار دادن چند بالش در پشت کمر و بازوها توصیه می شود.

هفته اول

به مدت 1 تا 3 روز بعد از جراحی لیفت احساس ناراحتی در قفسه سینه طبیعی می باشد؛ با مسکن های تجویزی جراح می توانید این درد را تسکین دهید. مقداری تورم و کبودی بعد از جراحی دیده می شود که طبیعی است. اکثر بیماران می توانند بعد از گذشت 1 هفته به محل کار برگردند و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند.

یک هفته بعد از جراحی

بیمار باید توجه نماید که در طول دوران نقاهت خود از انجام دادن فعالیت های سنگین که ممکن است بروی سینه فشار وارد نماید جدا خودداری نماید. در زمان های تعین شده برای بررسی روند بهبودی و پیشرفت نتایج به پزشک خود مراجعه کند.

نتیجه جراحی لیفت سینه

بدیهی است که شرط لازم برای دریافت بهترین نتیجه از جراحی لیفت مراجعه به جراحان با تجربه و ماهر در زمینه لیفت است. دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک در زمینه لیفت تجربه فراوانی دارند و با بالا کشیدن سینه های افتاده و آویزان ظاهر و فرم زیبایی را در سینه ها ایجاد می کنند.

جراحی لیفت  توسط دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک به روشی ایمن، کارآمد و با دقت بالا و تکنیک های جدید صورت می گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی لیفت می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

عوارض و خطرات عمل لیفت

بی حسی:

برخی از زنان پس از عمل، بی حسی در محل برش خود را تجربه می کنند؛ در اکثر موارد این بی‌حسی پس از شش هفته کم می شود. در موارد نادر، با توجه به آسیب عصب، بی حسی دوره ای ممکن است بیشتر باشد.

تخلیه خونابه:

برخی از بیماران جراحی شده در انتهای عمل لیفت دچار عوارض برش جراحی می شوند. این بیماران برای چند روز تخلیه زخم خواهند داشت تا به حالت نرمال خود برگردند. تخلیه اضافی خون و مایعات از سینه ها به روند بهبود کمک خواهد کرد و باعث کاهش تورم می شود و فرد سریعاً بهبود می‌بابد.

جراح شما چگونگی مراقبت از روند تخلیه را به شما توضیح خواهد داد. چند روز پس از عمل لیفت پانسمان شما برداشته و تغییر خواهد کرد.

بخیه ها:

جراح در رابطه با اینکه آیا لازم است بخیه ها برداشته شوند شما را آگاه می سازد. برخی از بخیه ها جذب می شوند و  حل میشوند. برخی دیگر باید یک یا دو هفته پس از جراحی لیفت در مطب جراح برداشته شوند. بعد از اینکه توانستید به آرامی حرکت کنید جریان خون در بدن شما به حالت قبل برمیگردد.

لیفت همزمان با پروتز سینه

در بانوانی که قصد دارند همزمان با بالا کشیدن سینه ، سایز سینه های خود را افزایش دهند ، می توان همزمان لیفت و پروتز را انجام داد.

اشخاصی که این کار را انجام می دهند ، سینه های پرتری خواهند داشت. در افرادی که بر اساس کاهش وزن شدید یا اضافه وزن شدید دچار تغییراتی در سینه ها شده اند ، جراحی لیفت همزمان با لیفت بسیار کمک کننده است که ظاهر سینه هایشان زیبا شود.

عمل لیفت را در مورد چه سینه هایی می توان انجام داد؟

عمل لیفت به طور معنی داری نمی تواند بر سایز سینه ها و شکل گرد بخش بالایی سینه ها تاثیر داشته باشد. اگر شما بخواهید سینه های شما پر تر به نظر برسد می توانید گزینه لیفت و بزرگ کردن سایز سینه ها را با هم در نظر داشته باشید. اگر شما سینه های کوچک تری بخواهید می توایند لیفت را با کاهش سایز سینه ها با هم انجام دهید.

مزایای انجام لیفت

بالا کشیدن سینه
فرم زیبا تر سینه به شکل گرد مانند
کاهش یا افزایش سینه با توجه به نوع درخواست بیمار
اعتماد به نفس بیشتر
احساس رضایت مندی بیشتر در بیمار

ماندگاری جراحی لیفت

بعد از جراحی لیفت ماندگاری لیفت به عوامل مختلفی مانند :

انتخاب جراح مناسب و با تجربه
استفاده از علم جدید و بروز به هنگام جراحی
نوسانات وزنی، در صورتی که وزن شما به صورت پیوسته کم یا زیاد شود باعث می شود از ماندگاری کاسته شود.
در صورتی که نخواهید باردار شوید ماندگاری بهتر خواهد بود.
استفاده از سوتین مناسب در دو ماه اول می تواند در ماندگاری تاثیر گذار باشد.
جراحی لیفت و بارداری

جراحی لیفت باید بعد از این که شیرخوارگی کودک تمام شد انجام شود. تغییراتی که در ظاهر سینه در دوران شیردهی برای سینه ها اتفاق می افتد می تواند نتایج مطلوب لیفت را از بین ببرد. از دست دادن مشهود وزن بعد از جراحی لیفت می تواند تاثیر منفی بر روی ظاهر سینه های شما بگذارد. پستان ها متقارن شده و فرم آن ها را زیباتر کرد.

انجام لیفت با لیزر

لیفت با لیزر معمولا به همراه جراحی لیفت صورت می گیرد. در حین انجام عمل لیفت با لیزر، جراح با کمک گرفتن از لیزر ، بافت‌ های سینه را لیفت می‌دهد. تاثیر لیزر بر بافت سینه ، اثرش مثل پوشیدن سینه ‌بند می باشد و به بهتر شدن نتیجه عمل لیفت سینه ها کمک می کند.

نتایج لیفت سینه

نتایج لیفت سینه ممکن است دائمی نباشند. با افزایش سن، کشش پوست به طور طبیعی کاهش میابد و ممکن است افتاده شود. به خصوص اگر شما سینه های بزرگ و حجیم داشته باشید. داشتن وزن سالم و ثابت می تواند در حفظ نتایج کارساز باشد.

چه اشخاصی مناسب جراحی لیفت سینه هستند؟
افرادی که بیش از 18 سال سن دارند.
افرادی که سینه های آن ها افتاده است.
افرادی که سلامت روحی و جسمی مناسبی دارند.
اشخاصی که وزن ثابتی داردند.
اشخاص غیر باردار و شیرده
اشخاصی که تصمیم به بارداری بلافاصله بعد از جراحی سینه ندارند.
دوران نقاهت لیفت سینه چقدر است؟

دوران نقاهت لیفت سینه بستگی به روش انجام آن دارد. دربرخی روش های جراحی دوران نقاهت کمی را به دنبال خواهد داشت اما اگر از روش های غیرجراحی استفاده شود نیازی به گذراندن دوران نقاهت نخواهد بود. در واقع شیوه های غیرجراحی به عنوان روش هایی سرپایی و کم تهاجمی بکار برده می شوند تا فرد پس از لیفت با عارضه خاصی مواجه نشود و امکان بازگشت به فعالیت های روزانه سریعا برای او حاصل شود.

مراحل انجام عمل لیفت سینه چیست؟

عمل لیفت سینه شما می تواند با روش های مختلف و برش های مختلف صورت بگیرد. روش مناسب برای شما با توجه به موارد زیر تخمین زده می شود: اندازه و حالت سینه، اندازه وحالت قرار گیری نوک سینه، درجه افتادگی سینه، کیفیت پوست و حالت کشسانی آن و همچنین پوست اضافه در اینجا مراحل انجام جراحی لیفت سینه است.

مرحله ی اول: بیهوشی برای این که شما در طول عمل راحت باشید، قبل از شروع عمل بیهوش خواهید شد.
مرحله ی دوم: برش، در اغلب موارد برشهای این عمل دور هاله سینه می باشد و براساس میزان افتادگی سینه و میزان پوست اضافی، برش عمودی از هاله دور سینه تا زیرسینه و نیز برش افقی برروی چین زیر سینه
مرحله ی سوم: شکل دهی دوباره به سینه ها است بعد از این که دکتر شما برشها را انجام داد، بافت زیرین سینه لیفت می شود و به آن شکل داده می شود تا خطوط و حالت سینه بهبود پیدا کند. نوک سینه و آرئولا در جایی قرار می گیرند که حالت طبیعی تر و جوان تری داشته باشند اگر لازم باشد هاله دور پستان بزرگ شده کوچک میشود. و پوست اضافه برداشته می شود.
مرحله ی چهارم: بستن برشها است بعد از این که سینه های شما دوباره حالت گرفتند و پوست اضافه برداشته شد بقیه ی پوست با بستن برشها کشیده می شود.
اسکار بعد ار جراحی لیفت سینه
برخی خطوط لیفت سینه با خطوط طبیعی سینه مطابقت دارند و به سختی دیده می شوند. هرچند بقیه ی آنها ممکن است روی سطح سینه مشخص باشند. جای باقیمانده از خطوط برش (اسکار) ، دائمی هستند اما در اکثر موارد با گذر زمان محو می شوند و بهبود می آیند.
بسیاری بانوان مایلند کمترین جای زخم ممکن را داشته باشند. به هرحال جراح پلاستیک شما روش برشی را ارائه می دهد که برای آناتومی شما از همه مناسب تر باشد. به جراح خود گوش دهید و نتایج جراحی خود را با انتخاب برشی که برای شما مناسب نیست به خطر نیاندازید. بخیه ها برای ساختن و حمایت از سینه های تازه شکل گرفته بین بافتها قرار می گیرند. ممکن است از بخیه یا چسب مخصوص برای بستن پوست استفاده شود.
بعد از جراحی لیفت سینه

بعد از عمل جراحی، باید یک بانداژ الاستیک یا یک سینه ‌بند جراحی را بر روی پانسمان گاز بپوشید. سینه‌ های شما ممکن است به مدت یک یا دو روز کبود، متورم و دردناک شوند. اما این درد نباید شدید باشد. هرگونه درد و ناراحتی خود را می‌توانید با داروهای تجویز شده توسط جراح تسکین دهید.

اگر پس از عمل جراحی، پوست سینه‌های شما بسیار خشک شود، شما می‌توانید از یک مرطوب کننده چند بار در روز استفاده کنید. مراقب باشید پوست خود را در حین این روند محکم نکشید و مرطوب کننده را دور از مناطق بخیه استفاده کنید.